okres Písek, Čížová 18, Čížová 398 31
Návštěvnost
  • Vytvořeno © 2015
  • Návštěvníků celkem: 117,039
  • Za posledních 24 hodin: 19

Výlet do Českých Budějovic – Virtuální realita

Náš pan ředitel, paní učitelka a paní asistentka nás, páťáky a čtvrťáky, vzali  na výlet do Českých Budějovic na Jihočeskou univerzitu, katedru geografie, kde se nově vyučuje virtuální realita.

Výlet byl velice zajímavý. I když nikdo nevěřil, že si virtuální realitu opravdu zahrajeme, byl to nakonec super výlet.

Nejdříve jsme šli na vlak. Dvakrát jsme přestupovali, z toho jeden přestup byl do autobusu a celou cestu jsme skoro všichni kluci chytali pokémony na telefonech. Když nám potom pán na VR vysvětloval, co to je rozšířená realita a jestli někdo hraje pokémony, pobavilo nás, jak se trefil. Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny, naše skupina šla jako první na VR a hráli jsme hru Beat Saber. V Beat Saber držíte dva ovladače, které jsou ve hře dva meče – jeden červený a druhý modrý. Správnou barvou a správnou stranou musíte přeseknout létající kostky.

Byla tam také druhá VR. V té jsme se mohli podívat kamkoliv na světě a bylo to super. Já jsem se se například podíval do Himalájí a Marek Říha se podíval na Madagaskar.

Potom se skupiny prohodily a pracovaly jsme s Ipady. Hráli jsme kvízovou hru na tři týmy – tým Ice dragons byl první, Fire dragons druzí a Mysthic dragons třetí. Pak jsme koukali např. na stuff in space. To je aplikace, která ukazuje všechny věci ve vesmíru nebo aplikace, která ukazuje všechna letadla nad  námi. Po VR jsme šli do Mc’donalds a pořádně jsme se najedli. Cestou zpátky jsme zase chytali pokémony. Byl to zajímavý výlet a myslím, že jsme si to všichni moc užili. Ale konec prostě musí být a tak, bohužel, po úžasném dni ten konec právě nastal.

Napsal žák 5. ročníku: Tomáš Trachta