okres Písek, Čížová 18, Čížová 398 31

MŠ Dráček je venkovská dvoutřídní škola, která poskytuje dětem předškolní vzdělávání.

Pracuje podle školního vzdělávacího programu PUTOVÁNÍ  DRÁČKA  MRÁČKA. Kapacitu má 45 dětí. Kromě kmenových tříd – zelené a žluté, využívá  školní tělocvičnu, jídelnu, pěknou zahradu a multifunkční hřiště, kde je basketbalový koš, tyče na šplhání, pískoviště, zahradní nábytek atd.

Hlavním cílem MŠ je vytvářet dětem takové prostředí, ve kterém se budou cítit bezpečně a budou respektovány  jejich  potřeby.

Jedná se o  školku rodinného typu, děti se v průběhu docházky do MŠ seznamují s prostředím základní školy formou společných akcí, karnevalů a návštěv v 1.třídě. Nástup do ZŠ tak probíhá pro dítě bez stresových zátěží a děti se do školy těší.