okres Písek, Čížová 18, Čížová 398 31
Návštěvnost
  • Vytvořeno © 2015
  • Návštěvníků celkem: 117,040
  • Za posledních 24 hodin: 14
Matematický vánoční stromeček
V pátek 9. prosince jsme propojili u prvňáčků hodinu matematiky s výtvarnými a tvořivými činnostmi. Využili jsme materiálu z knížky Jany Paškové ke kooperativní výuce a děti si ve dvojicích „nazdobili“ vánoční stromeček. Aby se stromeček podařil, bylo potřeba spočítat příklady zapsané v jednotlivých vánočních ozdobách a ozdoby podle výsledků umístit na správné místo na stromečku. Práce bylo dost, a tak se  děti musely ve dvojicích domluvit, rozdělit si práci a spolupracovat. Bylo zajímavé pozorovat jednotlivé skupiny, jak si vedou! Všem skupinám se dařilo, a tak nám na nástěnku pod adventní kalendář přibylo šest vánočních stromečků (někde i s dárečky, betlémskou hvězdou a andělem).