V pondělí 5. a ve středu 7. Září přišli odpoledne do školy prvňáčci se svými rodiči, sourozenci, prarodiči a kamarády, aby společnými silami vyrobili pomůcku, kterou bude každý prvňáček používat (nejen) v hodinách matematiky – „početní divadélko“. Divadélko je jedinečnou názornou pomůckou, pomocí níž si děti budují představy čísel, tvoří počty prvků, porovnávají počty prvků, přiřazují „stejně, méně, více“. S pomocí divadélka a při manipulaci s obrázky tvoří první slovní úlohy, a to v období, kdy ještě neznají početní úkony. Matematické divadélko rozvíjí u dětí také prostorovou orientaci, podporuje jejich fantazii a verbální projev. Manipulace s „jablíčky, autíčky, motýlky atd.“ na zelené desce divadélka napomáhá současně rozvíjet také jemnou motoriku dětí. V obou dnech panovala milá a přátelská atmosféra. Celé tvoření probíhá také jako seznamovací a komunikační aktivita; rodiče tak mohou lépe poznat prostředí třídy, paní učitelku, seznámit se se spolužáky jejich dítěte, s ostatními rodiči si sdělit dojmy z prvních školních dní jejich dětí apod. Pro mladší sourozence byly připraveny na koberci hračky, pastelky, knížky a listy na kreslení.