Ve středu 9. 11. proběhla v 1. třídě beseda na téma „Naše miminko“. Besedovat s prvňáčky přišla maminka Aničky Kozlové, paní inženýrka Kozlová, s desetiměsíčním Kubíčkem. Děti se tak z vyprávění, které bylo doplněno fotografiemi, dozvěděly, jak vypadá miminko, když se narodí, jak miminko dále roste a co všechno v určitém období svého vývoje potřebuje. Děti během povídání dávaly paní Kozlové spousty otázek a současně pozorovaly také Kubíčka, který zatím velmi samostatně prozkoumával koberec a hračky. Protože jsme před besedou o batolátkách četli také krátké vyprávění („Žabička, páníček, pán“) z knihy Josefa Kožíška, děti nakonec promýšlely a rozhodovaly se, který z chlapečků je starší, jestli Kubík nebo malý Milošek z Kožíškovy povídky. Kubíček si odnesl od každého prvňáčka na památku na svůj „první školní den“ malý obrázek nebo skládanku s věnováním.